Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Nightmare before X-mas...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:04 pm

Stateam la bar, pregatind o bautura pentru unul dintre clinti. Imi aruncam din cand in cand privirea spre scena unde canta o trupa renumita. Imi dau ochii peste cap, cand il vad pe Mike facnandu'mi vesel cu mana.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:12 pm

Neavand ceva mai bun de facut in searaa sta,ma gandesc ca nu ar fi rau sa mai fregventez si eu putin unul dintre cluburile la care eram V.I.P.Nici nu ma miram la cati bani bagam in el dupa ce stateam pe-aici.Imbracat intr-o pereche larga de blugi negrii,cu tur jos,un maieu de-aceiasi culoare si conversii mei preferati,pasesc in club,auzind din nou acele sunete de uimire si admiratie venind din partea la mai toti.Imi dau ochii peste cap,apropiindu-ma de bar,acompaniat de sunetul lantului agatat de blugi.Ma asez la bar intr-un final,ignorandu-i pe cei din jurul meu
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:16 pm

I'am intins bautura tipului ce a comandat'o si am oftat usor. Mi'am trecut mana prin par, privind telefonul. I'am trimis un mesaj lui Josh, spunandu'i sa mai aduca gheata si am privit ceasul. Era inca devreme. Mi'am aruncat privirea prin jur, uitandu'ma plictisit la persoanele ce dansau.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:19 pm

-Un Black Angel
Comand eu in cele din urma,asta fiind bautura mea prefereta.Un amestec de vre-o 10 tipuri de alcooluri diferite,pe care mai nimeni nu se incumeta sa o consume.L amine nu era problema,eram obisnuit cu asa ceva,plus ca aici se facea cel mai bun Black ANgel posibil.Privesc plictisit la sticlele de pe suporturi,gandindu-ma daca fusese o idee buna s avin pe-aici
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:24 pm

Imediat, spun si iau un pahar curat din raft, incepand sa prepar bautura. Casc plictisit, amestecand rapid, bauturile intre ele. Ii intind paharul baiatului, lasand prosopul pe un scaun de langa mine.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:29 pm

AM apucat paharul,luand o gura din el.Ma intrebam daca pustiul era nou pe-aici caci bautura era altfel.Pacat ca nu prea le aveam cu multumitul.Atata timp cat totul era pe bani de ce as multumi cuiva?Imi continui bautura,evitand toate acele ''fete cuminti'' ce tot misunau prin jurul meu.Numai de ele n-aveam chef acuma
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:31 pm

Ma sprijin de tejghea si ii fac semn din cap unei pustoaice.
Josh e la subsol, spun calm pe un ton indiferent. Aceasta imi multumi si intra intr'o camera ce ducea spre locul indicat de mine. Tarfa, murmur mai mult ca pentru mine.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:33 pm

-Poti s-o mai spui odata
Ma adresez barmanului,auzindu-l.Macar nu eram singurul care constientiza ce fel de fete misunau pe-aici.Termin imediat bautura,mai cerand inca una.Pacat ca stiam ca ficat numai aveam deja,poate m-as fi lasat intr-un final de alcool
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:37 pm

Imediat, spun si intru in aceasi camera pentru a lua o sticla de alcool. Ma intorc in cateva clipe si ma apuc de treaba, terminand bautura rapid. Ii intind tipului paharul si il sun pe Josh. Misca'te dracului aici si lasa'le in mortii lor de tarfe, te cauta sefu, spun vazandu'l pe patron.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:38 pm

Interesant fel de-a vrobii mai avea si el.APuc bautura,auzind ca se vorbea aici de patronul.Sa fi fost acelasi maniac pe care-l stiam de atatia ani sau sa se fi schimbat?Speram doar sa nu mai dau de el,ultima oara cand l-am intalnit am baut cu el toata noaptea si am zacut 3 zile.
-Merci
Spun cu jumate de gura,intr-un final,incepand sa beau
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:41 pm

Daca il cauti pe Josh, vine imediat, spun privindu'l pe blond. Acesta aproba scurt si imi spuse sa ii dau un pahar cu whisky. Dau scrut din cap si torn intr'un pahar bautura ceruta, punand maia poi doua cuburi de gheata. Ii intind paharul, iar acesta il ia, murmurand un multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nightmare before X-mas... Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare before X-mas...   Nightmare before X-mas... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nightmare before X-mas...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Oras :: Club-
Mergi direct la: