Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cat and mouse.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:04 am

Avusesem un cosmar cumplit, fapt caruia ma trezisem foarte devreme. Respiram foarte repede si pe gura cand m-am ridicat in sezut si am privit inainte facand ochii cat cepele. Am oftat lung, mi-am dat plapuma la o parte si am privit ceasul de la telefon : 05:43. La naiba, era asa de devreme, dar oricat as fi incercat nu mai puteam adormi la loc. M-am scarpinat rapid in cap si m-am ridicat in picioare. Desi descult, am pasit spre treptele de pe hol pentru a ajunge in bucatarie. Ajuns in locul in care vroiam, m-am apropiat de dulapul in care tineam cafeaua si am inceput sa ma pregatesc sa-mi fac una. Aveam nevoie de energie si ceva bun in dimineata respectiva. Cat timp asteptam sa mi se incalzeasca cafeaua, m-am apropait de fereastra bucatariei si am privit afara. Totul era alb si ningea...
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:10 am

Am intrat in camin obosit. Am oftat si mi'am trecut mana prin par, dandu'l din ochi. La naiba, cu clubul lui cu tot. Trebuia sa dea o ditamai petrecerea ca a venit fiisa din Canada. Murmur cateva injuraturi si imi indrept pasii spre bucatarie. Aveam nevoie de o cafea foarte tare, daca vroiam sa mai rezist inca 12 ore. Trebuia sa ples si la salon, iar daca mai dadeam si acolo de clienti la fel de cretini la la club imi bagam picioarele in ea de treaba si nici ca mai faceam ceva. Am intrat in bucatarie, cascand usor, fara a'l observa pe baiatul de la fereastra.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:17 am

Mi-am intors rapid privirea spre tanarul ce intrase in bucatarie. L-am privit un timp si mi-am adus aminte cine era, tipul care isi pierduse cheile la mine in camera cu o seara inainte. Avand in vedere ca aceste nu ma salutase, am gasit politicos gestul de-al saluta eu insumi.
-'Neata si tie... i-am spus usor obosit la randul meu. Avusesem o noapte grea si desi paream fresh, aveam un somn in mine pe care nu-l puteam satisface.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:22 am

Tresar, ridicandu'mi privirea. Probabil credea ca eram nesimtit de nu'l salutasem.
Neata, spun schitand un zambet mic in coltul gurii. Scuze, nu te'am vazut, adaug scuzandu'ma pentru gestul meu nepolicos.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:27 am

Ii zambesc la randul meu. Intelesesem din prima, se vedea pe chipul sau ca era destul de obosit. Probabil se trezise si el la ora asta si nu mai putea dormi sau, din contra, statuse toata seara treaz, probabil fusese sa se ditreze si acum cauta un mic sprijin, ceva care sa-l ajute sa treaca cu brio peste urmatoarele 12 ore din ziua respectiva.
-Cafea? il intreb politicos aducandu-mi aminte ca eu urma sa-mi beau cafeaua imediat ce se incalzea adecvat.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:36 am

Te rog, spun si zambesc sters. Eram terminat de la atata oboseala si ma lua cu dureri de cap cand ma gandeam ca trebuia sa mai muncesc inca 5-6 ore la salon. Ma asez pe un scaun, lasand rucsacul sa cada pe podea cu un mic buf!, si imi sprijin capul in palme. Tu de ce nu dormi la ora asta? intreb privindu'l mirat. Era destul de devreme si multa lume inca dormea, mai ales ca era sambata.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:48 am

Auzind tonul in care spusese acel Te rog, m-a facut sa cred ca avusese partea de distractie maxima in seara respetiva. Am zambind scurt si in timp ce se terminase cafeaua de incalzit am turnat-o in doua cesti punand si cate o lingurita de zahar in ele amestecand. I-am servit-o rapid in timp ce la mea am mai adaugat putin lapte. Am gustat rapid din ea, zambind mai mult pentru mine, imi placea la nebunie gustul usor amarui mai ales pentru ca imi dadea o dispozitie foarte buna.
-Cosmarurile sunt de vina...i-am spus privind din nou spre fereastra.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:03 pm

Macar tu le'ai visat, spun luand o gura din tigare. Ma ridic si ma apropii de fereastra, deschizand'o. Imi aprind o tigare, si trag din ea, lasand fumul sa se imprastie afara pe geam. Imi trec mana prin par, asezandu;ma pe pervazul acesteia si imi indrept privitea spre el.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:15 pm

-La ce te referi? il intreb curios. Nu intelegeam despre ce vorbea, probabil se referea la faptul ca eu dormisem in noaptea in care el se distrase. Cu toate acstea, cosmarurile mele erau rpea dese de la o vreme si nu ma faceau sa ma simt prea bine, cumva mi-as fi dorit sa fi fost in locul sau si sa fi strat treaz toata noaptea decat sa visez ceea ce visasem.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:17 pm

Eu am muncit toata noapte si peste cateva ore trebuie sa o iau de la capat, spun oftand usor. Iau o gura din cafea, simtind cum somnul si oboseala, dispare treptat, treptat. Il privesc atent.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:30 pm

Da, aveam dreptate, asta era. Bietul de el, probabil era tare obosit si numai chef de munca nu avea. Normal, cine ar avea chef de munce cand stii, in mintea ta, ca ai un pat comfortabil si placut pe care ai putea sa dormi linistit?
-De ce nu-ti iei o zi de...concediu, ca sa zic asa? l-am intrebat serios, ridicand o spranceana in timp ce mana mea se apropia de ceasca de cafea luand o gura din ea.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:39 pm

Nu pot, peste cateva ore trebuie sa plec la salonul pe care il conduc, spun. Si am cativa clienti care au cerut neaparat sa le fac eu tatuajele, adaug.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:41 pm

Ce perspicace eram! Nu am asteptam sa deduc din prima la ce fel de salon lucreaza, se pare ca imi spusese singur fara sa-l intreb. Numai bine si eu care eram in industria artei plastice!
-Salon de tatuaje, foarte interesant... mi-am spus mai mult pentru mine tare curioas sa aflu ce fel de desena facea el si mai ales, tehnica sa de desen, fiecare e unic prin stilul lui de a schita.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:54 pm

Zambesc, aruncand tigarea terminata pe fereastra. Expir usor, fumul imprastiindu'se prin jurul meu. I'au o gura din cafea privindu'l.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:56 pm

Dupa ce inghit cu greu cafeaua, imi indrept privirea spre cea a tipului intalnind-o pe a acestuia. Cu ochii usor intredeschisi, zambesc cu coltul gurii, mai mult rnajind in timp ce imi intind usor bratele pe masa din bucatarie ascunzandu-mi gura.
-Avem o chestie in comun...
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 1:03 pm

Dragut, spun si chicotesc slab. Iau o gura din cafea, trecandu'mi mai apoi mana prin parul negru si rebel. Il ciufulesc violent.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 1:07 pm

Il privesc un timp, apoi inchid usor ochii. Nu stiu de ce am simtit nevoia sa fac asta, dar imediat dupa am simtit o lumina puternica cum ma incalzescte. Deschid un ochi si constat ca a rasarit soarele. Era o dimineata interesanta. M-am ridicat in sezut si am inceput sa iau o alta inghititura de cafea.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 1:10 pm

Imi indrept privirea spre cer, fata mea fiind luminata de soare. Zambesc slab, ducandu'mi instinctiv mana la ochi.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 2:36 am

Peste putin timp imi terminasem cafeaua, bunatatea de cafea. Am lasat ceasca pe masa si m-am ridcat in picioare, nu inainte de amai orivi odata afara. Apoi mi-am intreptata privirea spreceasul de pe perete, arata ora 07:22. Numai bine, nici nu-mi dadusem seama cand trecuse timpul asa de repede. Am ridicat din umeri am dat sa plec.
-Ne mai vadem pe aici... ii spun brunetului ca un semn de adio.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cat and mouse. Empty
MesajSubiect: Re: Cat and mouse.   Cat and mouse. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Cat and mouse.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: