Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Enemy of mine.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 7:19 am

In sala inca era galagie, asta pana avea sa inceapa filmul. Ma uit spre blond bufnind usor in ras,insa m-am abtinut sa nu rad foarte tare,probabil s-ar fi suparat. Era o intrebarea amuzanta si nici eu nu stiam numele filmului.
-Ah, am uitat numele filmului, dar stiu ca e o comedie.
Am dat in cap in semn de aprobare, uitandu-ma la ecranul imens din fata noastra, capatand usor culoarea. Incetul cu incetul se facu liniste.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 10:54 am

Il privesc un timp, comedie, suna bine mai ales ca eram intr-o dispozitie foarte bine si-mi prindea bine putin ras. Am inceput sa chicotesc usor cand am auzit ca suferea de aceeasi boala ca mine : uitatul. In curand se facu linist si pe ecran au inceput sa apara tot felul de imagini.
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 12:28 pm

Ma uitam atent la ecranul cel mare fara sa inteleg o iota din ce se intampla. Ma frec usor la ochi, gandindu-ma ca e inceputul filmului si e normal sa fie asa. Nu s emai auzea nicio soapta,ar fi fost culmea sa stric eu linistea asta doar pentru a striga in gura mare : Popcooorn ! . Chiar uitasem de popcorn. Ah, ce aveam sa mananc pe tot parcursul filmului?
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Dec 25, 2010 3:23 am

Era ciudat, era cel mai ciudat al unui inceput de film pe care-l bvazusem pana acum, dar totusi ma fascina acest mister, ma facea sa aflu mai multe despre continuarea filmului. Il privesc cu coada ochiului pe baiat, avea o privire de parca ar fi dorit ceva anume.
-S-a intamplat ceva? il intreb foarte soptit aplecandu-ma usor asupra sa.
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 26, 2010 7:36 am

Incercam sa par concentrat asupra filmului, insa stomacul meu spunea altceva. Nu imi era chiar foame, dar pofta de popcorn nu mi-o puteam opri cu nimic altceva decat cu popcorn. Auzind soapte, imi mut chipul spre blond, lasand pentru cateva clipe marele ecran din priviri.
-Umm, am uitat sa cumpar popcorn, ii zic tot in soapta ca nu cumva sa deranjam celelalte persoane prezente in sala, fiind o multime de siluete ce stateau nemiscate pe scaune, ca niste stafii.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 27, 2010 2:55 am

Incerc sa-mi dau seama ce vrea sa spuna, dar din cauza zgomotului filmului nu pot sa aud. Incerc sa-i citesc pe buze si tot ce-mi putea da seama era POPCORN.
-Vrei popcorn? il intreb inca odata, mai mult retoric pentru ca realizasem ca asta vroia el sa spuna totusi. Deci uitasem sa luam popcorn, perfect!
-Ma duc sa iau acum sau dupa film?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Enemy of mine. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Enemy of mine.   Enemy of mine. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Enemy of mine.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Oras :: Cinema-
Mergi direct la: