Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Inception.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 10:55 am

Oboseala a pus stapanire pe mine imediat ce intrasem in camera. O caldura coplesitoare imi dadea o senzatie de moleseala cumplita. Mi-am dat haina jos si am pus-o in cuier, ma-m descaltat si m-am aproapiat de canapea. M-am asezat pe ea intinzandu-ma cu fata spre tavan privind in sus in gol. Mi-am dus bratele sub cap si m-am relaxat rapid. Am inchis usor ochii fara a intentiona sa adorm. Am oftat scurt si tot ce puteam auzi in linistea aceea erau gandurile mele agitate care imi rasunau puternic in cap, apoi m-am trezit vorbind singur. Ciudat, foarte ciudat, am tusit incet si am incercat sa ma calmez.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:03 am

Am intrat in camin murmurand niste injuraturi. De ce nu puteau veni clinti normali? Fiecare cu prententii si mai multe. Si pe langa asta, cereri iesite din comun. Oftez, trecandu'mi mana prin par si urc scarile rapid. Ma opresc cand ajung pe holul intunecos al camerelor, privind putin usile. Se parea ca aveam vecini noi. Dau din umeri si ma indrept spre camera mea. Imi scot telefonul si cheile. Primesc un mesaj si il deschid sa'l citesc. Cheile imi aluneca din mana, cazand jos. Ma intorc, vaznad ca au intrat sub o usa. Mormai ceva si imi bag telefonul la loc in buzunar, mergand la acea usa. Bat usor.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:08 am

Imi deschid rapid ochii la auzul bocaniturilor in usa mea. Ma ridic in sezut si imi intors privirea spre usa privind-o epntru cateva clipe. Sa fie oare vecini noi sau ce s-o fi intamplat? Am ridicat din umeri, m-am ridicat lenese de pe pat si m-am apropiat de usa. Mi-am intins mana spre clanta si am deschis-o privind in fata mea un tanar brunet. L-am analizat din cap pana in picioare si i-am zambit scurt.
-Da? Cu ce te pot ajuta? l-am intrebat usor somnoros privindu-l foarte curios. Oamenii nu bat la usa ta daca nu au ceva important sa-ti spuna.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:13 am

Imi indrept privirea spre el cand deschide, ciufulindu'mi bretonul ce se incapatana sa'mi stea in ochi.
Cheile mele, spun si oftez usor, mai mult de oboseala. Cheile mele au alunecat si au ajuns pe la tine prin camera, adaug clipind de cateva ori.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:22 am

Il privesc o clipa fara sa aud ce spunea. Pentru o clipa ma afundasem in propriile ganduri nebunatice, am clipit puternic si am dat usor din cap zambind buimac. Il priveam din nou, pomenise de niste chei cu toate ca nu auzisem nimic, zgomotul cheilor de obicei e destul de rasunator. Am privit in jos pentru cateva clipe.
-Zau ca n-am auzit nimic, eu... si exact cand sa fac un pas inapoi simt ceva sub piciorul meu, ceva metalic si foarte rece. Sa ghicesc, cheile tipului! Ma dau cativa pasi in spate, ma aplec rapid si ridic cheile.
-Lasa-ma sa ghicesc, astea sunt, nu-i asa? il intreb fara urma de indoiala in timp ce ma apropiam de el sa i le dau.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:27 am

Astea sunt, spun zambind usor schitat. Imi trec mana pe la ochi, privindu'l mai apoi. Imi cer scuze daca te'am deranjat, dar au cazut fara sa vreau, adaug scuzandu'ma, ceva necaracteristic mie. Oftez, gandiundu'ma cateva clipe la un sablon pe care trebuia sa il pregatesc pentru dupa-masa.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:31 am

I-am zambit usor, cu ochii mei intredeschisi putand fi foarte usor observata culoarea lor de un albastru miozotic. Nu am deranjase cu nimic, ba din contra, aceasta scurta socializare si toate aceste scurte miscari ma facu putin mai energic. L-am privit un timp, apoi i-am spus:
-Nu e nicio problema, nu m-ai deranjat cu absolut nimic. Apropo, pe unde e camera ta? l-am intrebat tare curios, pana acum nu mai schimbasem niciun cuvant cu niciunul dintre ceilalti baieti din camin.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:38 am

In fata camerei tale, spun zambind usor. Suntem vecini se pare, adaug privindu'l. Imi scot pachetul de tigari din buzunar, aprinzandu'mi una. Mirosul dulceag, caracteristic tigarilor ce le fumam, imi invada simturile, gadilandu'le usor.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:42 am

Privesc usor inainte uitandu-ma fix la usa camerei brunetului. Ce chestie, stateam vis-a-vis unul de celalalt si nici macar nu facusem cunostinta pana acum. Observasem ca isi scoase pachetul cu tigari si-si aprinsese una. Mirosul caracteristic al tigarii imi invadase deja simturile mele olfactive lucru care ma facu sa tusesc pentru cateva secunde. Desi majoritatea amicilor mei erau fumatori, eu inca nu ma adaptasem stilului de acesta de viata. Ma dadusem 2-3 pasi inapoi in timp ce incercam sa ma stapanesc din tusit.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:47 am

Tresar cand ila ud tusind si injur usor, uiatnd ca nu trebuia sa fumez pe holul caminului. Sting tigarea,a runcand'o afara si il privesc pe blond.
Imi cer scuze, am uitat ca nu se fumeaza pe holuri, spun lovindu'ma usor peste frunte.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:51 am

Inghit in sec stapanindu-ma din a tusi. Mda, inca eram alergic la mirosul acesta si fumasem pasiv mai toata vara precedenta cand umblam cu gasca vesela. Il rpivesc pe tip, ii zambesc scurt, apoi ii spun cu o voce calma :
-Nu e nicio problema, ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta...
Ma uit in camera pentru cateva secunde, apoi imi indrept privirea spre cea a tipului. Desi nu facusem altceva decat sa-i dau cheile, era ceva ce ma fascina la acesc tanar. Balansez usor usa si fac cativa pasi inainte spre hol.
-Apropo, eu sunt Lawrence!
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:55 am

Alexander, dar toti imi spun Ice, spun zambind usor. Imi trec mana prin par, dandu'l din ochi. Il privesc, rezemandu'ma de perete. imi duc mana la gat, jucandu'ma cu pandantivul ce atarna nestingherit pe tricoul negru ce il purtam.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:59 am

-Incantat! ii spun zambindu-i usor si privind cu atentie aceste simple gesturi pe care le facea. Mi-am strecurat la randul meu mana prin par aranjandu-l putin, simtitnd pletele-mi blonde ce se loveau de umerii mei.
-Daca nu te retin din nicio treaba, vroiam sa te intreb daca ai chef de un ceai? l-am intrebat sperand sa ia asta ca pe o invitatie. Avand in vedere ca nu prea comunicasem cu mai nimeni din camin, as fi vrut sa fi vorbit macar cu cineva de rpin preajma.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:03 pm

De ce nu? Oricum mi'am terminat treburile in partea asta a zilei, spun dand usor din umeri. Mai era destuld e mult pana la 9 cand trebuia sa plec la club, si nu aveam ce face acasa.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:07 pm

Am zambit incantat si m-am dat la o parte din usa facandu-i loc brunetului sa intre. Pefect, acum aveam de gand sa prepar si ceaiul avand in vedere ca ideea imi venise pe minut.
-Intra si fa-te comod... i-am spus usor emotionat. Oare de ce ma simteam asa, adica nu era cine stie ce? Am preferat sa-mi pastrez emotiile si aceste iesiri ciudate pe care corpul meu nu prea le accepta mai mult pentru mine.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:10 pm

Zambesc si aprob usor, intrand dupa el. Ma asez pe un fotoliu, sprinijindu'mi capul de spatarul acestuia, privindu'l pe blond. Casc usor, plictisit si imi privesc telefonul, indiferent. Aveam un mesaj de la Mike, un coleg de munca, dar nu i'am dat impotanta. Cel mai probabil, azi nu ma voi mai duce la club. Am privit putin fereastra.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:26 pm

Am inchis usa in urma lui si am analizat cu atentie fiecare gest pe care il facea. Era tare fascinant. Apoi mi-am adus aminte pentru ce-l invitasem inauntru.
-Ceai sau ceva mai...dur? l-am intrebat facand o expresie usor perversa si misterioasa. desi eu as fi preferat sa beau, imi aminteam cu fiecare privire spre el ca aveam si ceva alcool prin dulapuri sau cel putin o bautura mai zdravana.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:31 pm

Ce ai bun? intreb ranjind usor. Chicotesc jucaus, incepand sa ma jos din nou cu pandantivul de la gat.


Ultima editare efectuata de catre D. Alexander in Mar Dec 21, 2010 12:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:33 pm

L-am privit usor ridicandu-mi o spranceana si incerand sa imit ranjetulo sau desi mie imi iesea mai mult o privire misterioasa, apoi i-am raspuns cu o voce usor hipnotica.
-M-ai crede daca ti-as zice ca am mai tot ce-si poate dori un barbat?
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:36 pm

Interesant, spun chicotind slab. Si care sunt acele lucruri? intreb pe un ton usor seducator.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:37 pm

M-am apropiat usor de el cu miscari lente si succesive.
-Tu cam ce ai vrea? l-am intrebat pe un ton si mai misterios. Incepea sa-mi palca atitudinea tipului, intelegea perfect ceea ce inrcam sa fac inteles.
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:50 pm

Ce esti dispus sa dai? intreb sprijinindu'mi capul de palma. Il privesc in ochi zambind in acelasi mod seducator.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:53 pm

Avea asa un mod interesant de a privi, imi capta cu totul atentia ca si uitasem depsre ce era vorba. Atatea intrebari puse una dupa alta m-au dus intr-o eroare ireversibila. M-am apropiat de el, mai bine spus de fotoliul in care statea asezat si i-am raspuns pe un ton mai calm si mai in soapta.
-Sunt dispus sa dau ceea ce mi se cere...
Sus In jos
D. Alexander

D. Alexander


Mesaje : 71
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:58 pm

Interesant, murmur mai mult ca pentru mine, jucandu'ma cu o suvita ce imi cadea in ochi.
Sus In jos
Lawrence

Lawrence


Mesaje : 95
Data de inscriere : 21/12/2010

Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 1:00 pm

AM sarit deodata in picioare, intr-un mod foarte copilaros, zambind foarte larg si deschis. Il privesc pe baiat zambindu-i foarte ciudat, apoi il intreb pe un ton vesel.
-Tequila sau wiskey? il intreb amintindu-mi ca totusi altceva nu aveam, probabil niste doze de beze si un vin ascuns bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inception. Empty
MesajSubiect: Re: Inception.   Inception. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Inception.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: