Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Departe de trecut, aproape de viitor.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:00 am

Strang usor din pumn din cauza rasului sau. Imi retrag capul ca sa nu ma mai poata atinge,sau cel putin sa nu ma mai poata ciufuli.
-Lasa, continui eu cursa, murmur, dand inapoi si iesind din magazin. Aveam parbrizul spart,o roata desumflata si masina zgariata, cu toate astea am reusit sa termin cursa.
-Uite,vezi,nu mai rade de mine ca stiu ce fac.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:03 am

Mi-am retras mana,continuandu-mi bautura.Priveam atent ecranul urmarindu-i miscarile.Mda,nu puteam spune ca nu stia ce face caci se descurca.Auzindu-mi telefonul sunand,il scot din buzunar privind ecranul.M aincrunt usor cand am vazut cine ma suna,ridicandu-ma de jos
-Ma intorc imediat
Ii spun pustiului,parasind incapera,ducandu-ma sa raspund
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:09 am

Am dat din cap in semn de 'bine' , incepand o noua cursa cu... robotul,caci el parasise incaperea. Ah,doamne,ce usor era sa il inving. Dupa ce am terminat cursa am oprit jocul,urcandu-ma pe canapeaua din spatele meu,luand iarasi cutia cu cd-urile. Nu mai aveam chef sa mai joc nimic dupa ce batusem de atatea ori,doar eram curios ce jocuri mai are. Trebuia sa gasesc ceva de facut pana venea el .
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:13 am

Ma apropii de iesirea din vila,sprijinindu-ma cu spatele de peretele de langa el
-Da,ce e?
M:Shinsuke,unde esti?
-Sunt acasa.Ce-i cu intrebarea asta?
M:Frate,cum adica?Ai disparut de-aproape un an si ma iei cu de-astea?
-AI grija cum vorbesti
M:Ah,scuze,insa sunt nervos.De cand ai plecat imi merge prost.Haide,e timpul s ate intorci
-Momentan nu pot si nici nu o voi face.Putin imi pasa de treburile tale,sti foarte bine asta.AM propriile mele treburi nerezolvate
M:Shinsuke!Nu spune prostii.Inca mai vrei sa te razbuni?Nu ai omorat destui cu chestia asta?
-Nu e treaba ta.Daca n-ai altceva sa-mi spui atunci te las...
M:Nu,nu,nu inchide.Serios frate,avem nevoie de tine.
-Trebuie sa va descurcati.Ti-am lasat cei mai buni oameni,ce ti-e asa de greu?
M:I-a stai,tu nu cumva ai pe cineva de te-ai lasat?
-Poate,cine stie.Si daca am nu te doare pe tine
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:22 am

De ce dura atat ? Mi-am tras genunchii la piept, uitandu-ma spre usa de la iesirea din camera. Nu il puteam vedea pe tip, insa mi-a zis ca se intoarce, asta e cert. Si oricum nu avea sa plece si sa ma lase aici,cel putin asta speram. In acest timp am inceput sa analizez lucrurile din camera,neavand ceva mai bun de facut.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:24 am

Inchid telefonul in cele din urma,urand cand cineva ma deranja pe o chestie ca asta.Odata ce am spus nu,de ce mai insista?Oftez adanc,intrand in bucatarie.Iau o punga cu drajeuri de ciocolata,intorcandu-ma la pusti.Vazand ca nu mai juca,ma apropii de el,reluandu-mi locul de jos
-Ce-ai patit?
Intreb punand bautura langa mine.AM deschis punga,intinzandu-i si lui un drajeu
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:32 am

-Nimic, te asteptam ! zic zambarest, bucurandu-ma ca se intorsese destul de repede.
Intind mana,luand un drajeu si bagandu-l in gura, dupa ce l-am mancat,mi-am schimbat pozitia insa tot pe canapea am ramas, aratandu-i ce joc am gasit.
-Apropo,unde ai fost?
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:41 am

-A trebuit sa vorbesc cu cineva.Sper ca n-am stat mult
Spun bagand un drajeu in gura,uitandu-ma spre jocul pe care-l alese.Interesant.Ii fac semn ca se putea duce sa-l puna si sa inceapa jocul ca eu nu prea mai aveam chef sa ma joc
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:45 am

I-am facut semn ca nu vreau sa jos,jucasem destul pe cel cu masinile, ar fi devenit plictisitor daca le incercam pe toate. Am asezat cd-ul la loc in cutie si m-am ridicat sa o pun la loc.
-Nu, nu ai stat mult ! ii zambesc, asezand cutia la loc. Ma aplec spre el,luand inca un drajeu.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:48 am

Il privesc atent,continuandu-mi drajeurile.L-am lasat sa ia cate vroia caci erau destule pentru amandoi
-Deci,va trebui sa vorbesc maine cu profesorii,sa le spun ca vei sta la mine si va trebui sa-ti aduci lucrurile aici
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:52 am

Uitasem complet de asta. Oricum nu aveam multe lucruri. Cateva haine pe care le tineam la scoala, la fel si restul cartilor si celelalte. Ma asez langa brunet, privindu-l in ochi.
-Daca ai putea sa nu mai spui nimenui ca nu am o familie... Nu stiu prea multi.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:54 am

-Stai calm,nu voi spune nimanui.In plus,acum ai o familie.Ma ai pe mine,fratele tau mai mare nu?
Spun ranjind larg,facandu-i scurt cu ochiul.Continui sa mananc acele drajeuri fiind chair foarte bune.Bine ca luasem mai multe pungi
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:56 am

Deja ma considera fratele mai mic? Ce dragut din partea lui. Ma intind spre el,luandu-l de gat si sarutandu-i obrazul. Nu avusesem niciodata un frate, chiar daca nu era de sange, era foarte apropiat de mine.
-Imi place cum suna, ii zic fericit,pastrundu-mi de asemenea si o expresie faciala.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 10:58 am

Chicotesc slab cand ii simt sarutul pe obrazul meu.cat de dulce putea sa fie pustiulica asta.Facusem bine ca-l luasem langa mine,poate asa ma mai lasam si eu de prostiile pe care le faceam
-Auzi...ce zici de o tura de cumparaturi mai tarziu?Niste haine noi n-ar strica,nu?
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:03 am

-Da, da vreau ! zic fericit,incepand sa imi misc mainile ca si cum as dansa, insa picioarele le tineam intr-o pozitie turceasca. Exacvt cum zicea, nu stricau niste haine noi. Ma bucuram insa, deodata m-am oprit, uitandu-ma in gol. Ah,unde ma credeam? Cu toate ca imi era frate, totusi nu eram de sange. Nu ma puteam comporta asa cu el. Erau banii lui,chiar daca avea multi nu trebuia sa profit de asta.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:06 am

-Oi,nu indraznii sa pui fata asta,o cunosc prea bine.Nu-mi pasa deloc de bani,dupa cum vezi am destui.Mergem si ne luam haine noi,ne distram si uitam de tot,bine?
Spun serios,privindu-l la fel.Nu conta cat cheltuiam cu el,merita fiecare banut fiindca el fusese primul ce m-a invatat sa zambesc din suflet
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:09 am

-Dar... Fie cum spui tu, insa tu ma ajuti iar eu nu fac nimic pentru tine. Stii ca ma simt prost?
Imi las capul in jos, icnercand sa ma gandesc la o rasplata pentru el. Ce i-as fi putut da ? Avea tot ce isi dorea iar eu poate ca uneori i-as fi stat pe cap si l-as fi enervat mai mult decat sa il ajut.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:14 am

Oftez adanc,cuprinzandu-l in brate.Il ridic pe sus,punandu-l in poala mea,tinandu-mi mainile pe spatele lui
-Nu vorbii asa.Poate nu ti-ai dat seama insa tu deja m-ai ajutat,si mult.M-ai facut sa zambesc si sa rad.AM si uitat de cati ani n-am mai facut asta.In plus imi ti companie,imi esti frate iar asta nu se poate cumpara cu toti banii din lume
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:18 am

Ii analizez fiecare cuvant ,punandu-mi mainile pe pieptul sau. Ii simteam bataile inimii sunand atat de frumos, parca ajutandu-l sa scoata acele cuvinte pe gura, creand o simfonie. Mi-am pus capul pe pieptul sau ca sa aud mai bine acele batai. Daca as fi avut curajul l-as fi strans si in brate si poate i-as fi zis cateva cuvinte dulci, insa nu intotdeauna eram asa curajos.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:41 am

Linistindu-ma ca intelesese,imi trec mana prin aprul lui fin de culoarea focului,masandu-i-l usor.Imi era drag pustiul,poate prea drag.In plus,cand il vedeam in ipostaza asta,cum sa nu-i fac toate poftele sa-l stiu fericit?
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:43 am

Chiar se auzeau mult mai clare bataile in pozitia asta,asa ca am ramas ceva timp in acea pozitie.
-Si cand mergem?
Chiar eram nerabdator, avand o slabiciune la iesitul prin oras si colindatul prin magazine. Era si culmea pentru ca majoritatea timpului o petrecusem afara.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:45 am

-Chiar acum daca vrei.Insa trebuie sa ma schimb de uniforma asta.Prea incomoda si-mi da mancarimi
Spun stramband din gura,privindu-l atent.Incercam sa-mi imaginez in ce haine i-ar sta bine ca sa stiu unde anume sa mergem ca sa gasim ceva frumos
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:49 am

Suna bine. Nu eram obosit, ba chiar ma relaxasem in timp ce am jucat acele jocuri cu el.
-E bine, te astept aici ! dau din cap, dandu-ma la o parte din bratele lui. Fusese placut atat cat durase, poate mai existau si alte momente cand m-ar tine in brate. Ma asez cu spatele de canapea, stand putin pe ganduri. Haine noi? Suna chiar bine. De abia asteptam sa mergem.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:53 am

-vin imediat
Spun ridicandu-ma de jos,intinzandu-mi putin oasele amortite.Prasesc livingul,urcand in camera mea.Odata intrat,m-am apropiat de dulap scotand de-acolo o pereche de pantaloni negrii stramti,un tricou de aceeasi culoare si un hanorac rosu ce-mi venea cu putin peste curea.Ma imbrac repede,puanndu-mi cureaua cu lant la pantaloni,luandu-mi tenesii in picioare
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:59 am

Am ramas atintit cu privirea asupra usii de la incaperea unde se dusese. Nu imi venea sa cred ce simteam pentru un tip. Sa fi fost ceva real sau .. ? Mi-am lasat privirea in jos afisand un zambet de copil. Cum trebuia sa reactionez? N-am mai simtit niciodata asa si totusi ma comportam normal. Trebuia sa imi schimb comportamentul. Oricum, ce se intampla cu mine? Era baiat, dar pentru el nu asta conta insa eu, eu oare ce eram pentru el. Imi scutur capul, frecandu-mi ochii cu podul palmelor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 5 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Departe de trecut, aproape de viitor.
Sus 
Pagina 5 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Academia :: Acoperis-
Mergi direct la: