Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Departe de trecut, aproape de viitor.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:34 am

-Intoarce-te cu spatele , murmur, neasteptandu-l pe el sa se intoarca. Imi pun mainile pe talia lui si il rasucesc, tragand perdeaua de la cabina. Pe Shin il foloseam pe post de cuier, nedorind sa mai ies din cabina atunci cand i-as fi aratat cum imi sta sa ma vada si altii,asa ca statea cu mine acolo. Imi dau blugii vechi jos si ii probez pe cei noi,mai intai uitandu-ma eu in imensa oglinda din fata mea.
-Sa nu tragi cu ochiul, nu e inca gata.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:36 am

Imi dau ochii peste cap cand aud ce-mi cere.Doamne,tot baiat eram si eu.Ce-a avea el si n-aveam eu de se ferea atat.I-am facut pe plac,lasandu-ma intors.Daca avea s-o tina asa tot timpul cand se va schimba atunci era clar,voi avea o luuunga sesiune de shopping.
-Nu trag cu ochiul,stai calm
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:43 am

Ma schimb repede de blugi ca sa nu il fac pe Shin sa astepte, m-as fi simtit prost apoi. Stiam ca nu va trage cu ochiul asa ca stat calm,excat cum mi-a zis,punandu-i vechea pereche de blugi pe umarul sau.
-Te poti uita, ii zic putin rusinos, realizand ca blugii erau cu turul lasat si nu stiu cat de bine imi statea.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:46 am

Separe ca-mi gasisem o noua meserie,acea de cuier.Ma intorc cu fata spre el ca sa vad cum ii statea,ridicand o spranceana.Nu era rau insa cred ca ii puteam gasi ceva mai bun
-Intoarce-te cu spatele
Spun aratandu-i cu mana sa faca o pirueta mica ca sa-l pot examina mai bine
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:48 am

Dupa expresia lui nu imi puteam da seama daca ii place sau nu,sincer mie nu mi se parea cine stie ce. Am facut cum mi-a cerut, intorcandu-ma cu spatele la el,urmat de o pirueta. Ma uit fix in ochii sai asteptand sa isi spuna parerea.
-Deci...?
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:52 am

-Sti,nu iti sta chair asa de rau insa nu prea ar fi stilul tau,mai mult al meu.Insa stiu ce ti s-ar potrivii!!
Spun lasand blugii din mainile mele sa cada jos.Gasesc acolo o pereche de blugi cu talie joasa,foarte stramti.Avea picioare si fund frumos,si cu genul astia de blugi i-ar fi stat bine.Plus ca erau si taiati,erau la moda.Ii intind,luandu-i pe ceilalti de jos,intorcandu-ma cu spatele la el
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:55 am

Eram salvat! Nici mie nu imi prea placeau si ma gandeam daca lui ii plac, m-ar obliga sa ii port insa nu a fost asa. Noroc ca a gasit ceva mai bun, care probabil mi-ar fi stat bine. Vazand ca s-a intors cu spatele ma dezbrac si imbrac iarasi cu noul material. Ma uit in oglinda, facand o pirueta cat pentru mine.
-Gata, te poti intoarce, i-am zis, bagand mainile in buzunar si luand o atitudine ceva mai diferita fata de a mea de cand imbracasem blugii.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:58 am

Ma intorc repede cu fata spre el,marind uimit ochii.Waw,chiar avusesem dreptate,ii statea super.AM ranjit larg,satisfacut,privindu-l atent.Ii pun blugii in brate,spunandu-i s anu plece ca ma intorc imediat.Am parasit cabina,privind prin magazin.Noroc ca vindeau si tricouri.Ii caut un tricou alb,putin mai lung caci blugii erau de o culoare verzui-aurie deci mergea bine cu alb.Gasind un tricou perfect,ma intorc la el
-Uite,imbraca si asta
Spun luandu-i blugii din brate
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:01 am

Nici nu am clipit si deja ramasesem singur in cabina. Aveam de gand sa il astept,sigur gasea ceva bun si de data asta exact cum gasise si blugii. Stia ce mi se potriveste. Imediat ce a venit m-am uitat sa vad ce tinea in mana. Un tricou alb. L-am luat, dandu-l jos pe cel vechi fara sa ii mai fac semn sa se intoarca cu spatele. Il imbrac, uitandu-ma iarasi in oglinda. stateam cu spatele la el,privindu-l in reflectie.
-Imi place, ranjesc.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:04 am

Ranjeam larg,privindu-i reflectia,analizandu-l.Da-ma naibii ca ma pricepeam!Daca ii mai gaseam si o curea tot alba cu lant,unul finut si prea gros,atunci ar fi fost si mai perfect.Sa nu mai spun si de ce fund ii facea.Cu greu ma abtineam sa nu-l apuc de el insa nu vroiam sa-l supar
-Ma bucur ca-ti place.Punele de-oparte si hai sa mai probezi si alte lucruri
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:09 am

Ma dezbrac rapid de haine nu inainte sa ma mai uit in oglinda. Chiar aratam bine, defapt hainele ma faceau sa arat asa. Nu l-am mai pus sa se intoarca cu spatele, nu am vrut sa par prea nesimtit. daca nu avea de gand sa se intoarca singur nu i-am zis nimic, poate il enervam facand mereu asa. Am ramas aproape gol, imbracandu-ma repede cu vechile haine. Eram pregatit sa gasesc si altceva.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:12 am

Mi-am mutat privirea de la el cand am vazut ca incepuse sa dezbrace.Nu vroiam sa-l stanjenesc cu privirea mea asa ca am preferat sa nu ma uit.Dupa ce terminase de probat,i-am luat hainele iesind din cabina,apropiindu-ma de cea ce se ocupa cu vanzarea
-Vreau pereche asta si inca una pe albastru,tricoul alb si inca unul negru acelasi model
V:Imediat
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:15 am

Ma tineam dupa Shin de parca ar fi fost tatal meu, ins aera mult mai tanar, deci frate era perfect spus. Incep sa chicotesc, ducandu-mi repede mana la gura. In timp ce vorbea cun vanzatoarea, mai trageam o privire la unele haine, aducandu-mi aminte imaginea mea din oglinda. Ce bine-mi mai statea !
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:18 am

-Asa,cat timp tanti asta se ocupa de ce i-am zis,trebuie sa gasim un magazin cu curele si accesorii.Ce modele de haine ai mai vrea sa probezi?
Intreb stand cu fata la el insa privind in jurul meu.Trebuia sa ne uitam apoi si dupa incaltaminte deci aveam treaba
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:20 am

Curea? Buna idee. El chiar se gandea la totul.
-Mi-a placut ce ai ales tu si vad ca te pricepi asa ca te las pe tine, ii zambesc, nederanjandu-ma deloc daca imi gasea el haine, se dovedise a fi expert in asta, poate era si designer vestimentar si uitase sa imi spuna.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:22 am

-Ei bine...atunci cu ce ti-ar mai sta tie bine?Aaa,gata,stiu
Spun apropiindu-ma de un model.Nu erau blugi insa erau un material confortabil ce veneau mulati.Exact ca cei de pe mine
-Uita-te la mine.Cum sunt eu imbracat acum,cu pantalonii astia si hanoracul,asa ti-ar sta tie perfect,mai ales cu o pereche de conversi in picioare
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:24 am

Nici nu ii trebuia mult sa se gandeasca la urmatoarea tinuta, lucru ce ma amuza,insa nu am aratat asta. Am privit manechinul din fata mea, realizand ca avea aproximativ aceleasi haine ca ale lui.
-Super ! i-am zis, asteptand sa faca rost de ele si de o cabina goala unde sa ma pot proba.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:26 am

AM luat imediat o pereche de pantaloni insa nu negrii,ci rosii ca sa se asorteze cu parul lui caci ii venea super culoarea asta.Ii aleg un tricou tot alb nu chiar asa de lung ca cel de dinainte.Ma uit si dupa un hanorac rosu,gasindu-l
-Haide,du-te si schimba-e
Spun punandu-i hainele in brate
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:31 am

Am intins bratele atunci cand am vazut ca vine cu hainele. M-am uitat spre o cabina goala,intrand acolo. Aveam mai multe haine acum,semn ca ar fi durat ceva pana aveam sa ma schimb, insa imediat ce am facut-o primul anuntat a fost Shin.
-Ce zici? Mie imi place.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:34 am

AM asteptat sa iasa,avand sa-i iau mai multe haine asa daca ii va statea bine.Auzindu-l,ma intorc cu fata spre el,ranjind larg
-Pustiule,iti sta perfect!
Spun apropiindu-ma de el.Ii pun gluga in cap,chicotind amuzat
-Acum chair zici ca suntem frati
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:37 am

Ma bucuram ca ii place, defapt nu numai lui ii placea ci si mie. Chiar avea gusturi, nu credeam ca poate exista o persoana asa, insa se afla mai aproape de cat credeam.
-Gemeni , ii zic amuzat, continuandu-i replica si strangandu-l scurt in brate.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:39 am

-AI dreptate
Spun strangandu-l si eu in brate.As fi vrut sa stau in pozitia asta mai mult timp insa mai aveam mult de cumparat
-Asa,acum as vrea perechea asta de pantaloni si mai vreau una pe negru,alb si albastru.Vreau si tricoul ala,si unul pe negru si rosu
Spun luand plasele cu hainele de dinainte,intizandu-i-le lui Yoru
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:41 am

Ma gandeam ca va alege doar o haina, insa luasem mai multe, pe deasupra si pe diferite culori. Apuc plasele, incercand sa fac cativa pasi cu ele sa vad daca sunt greme. Momentan nu erau cine stie ce, insa nu m-as fi gandit niciodata ca voi cara atatea pungi cu haine.
Sus In jos
Shinsuke

Shinsuke


Mesaje : 367
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:43 am

Dupa ce vanzatoarea mi-a impachetat toate lucrurile pe care i le-am cerut,am scos cardul paltind.Apuc sacosele,lasandu-le momentan jos.Imi iau cardul dupa ce terminase cu el,luand plasele,parasind magazinul impreuna cu Yoru
-Hai sa cautam magazinul de accesorii
Sus In jos
Yorumo

Yorumo


Mesaje : 280
Data de inscriere : 21/12/2010

Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 9:46 am

Noroc ca aveam ajutor : pe Shin, care era mult mai puternic decat mine ci putea cara plasele cu usurinta. Probabil pentru el erau ca si goale si nu simtea nimic.
-Dar... Ma dor picioarele, murmur, lasandu-mi capul in jos.
Nu ca mersesem mult, inca ma dureau de la atatea haine probate si colindat prin magazin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Departe de trecut, aproape de viitor.   Departe de trecut, aproape de viitor. - Pagina 7 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Departe de trecut, aproape de viitor.
Sus 
Pagina 7 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Academia :: Acoperis-
Mergi direct la: