Academy for Souls
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Academy for Souls

...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stai si viseaza la nemurirea sufletului...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 10:44 am

Stateam in camera mea si faceam niste videouri pe laptop pentru a le pune pe YouTube, cand vor fi gata. Eram destul de bun, pentru a face videouri cu efecte si cu persoanje din filme, dar nu puteam sa le fac pe termen si de aceea nu concuram la concursurile de pe site, ca imi placea termenul meu. Cu multa rabdare.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 10:53 am

Baiatul cauta ceva de joaca, sau mai exact pe cineva. Azi nu trebuia sa munceasca, asa ca putea sa faca orice ii trecea prin cap. Ce i-a trecut prin cap? Pai simplu, sa se catere intr-un copac si apoi sa sara din el in altul. Vazuse diferite persoane, in stare de asa ceva, asa ca vroia si el sa incerce. A iesit in curte si s-a urcat repede intr-un copac, ducandu-se destul de sus. Statea o creanga, uitandu-se prin jur, pentru a vedea unde sa sara, sau mai bine zis pe ce sa sara.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 10:56 am

Ma plictisesc de facu filme, asa ca ma ridic din pat si calc cu piciorul intr-un lighean cu apa murdara. Ups, uitasem sa mai arunc apa cu care am, curatat pe jos. Am luat ligheanul, am deschis geamul si am aruncat apa in copacul din fata geamului. Am auzit un pleosc, asa ca m-am intors pe calcaie si am inceput sa fluier, ca si cand nu am facut nimic.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:00 am

Tresar deodata, simtind cum sunt ud din cap pana-n picioare. Ce? Glumesti? Cine naiba putea sa arunce apa pe geam? Exista baie si wc pentru asta! Priveste in sus, observand la un geam cum era bagat un lighean in casa. Sigur de acolo era. Ok, daca vrea scandal, scandal o sa aiba. Cobor din copac si ma duc direct la usa apartamentului care m-a facut leoarca si cu apa murdara pe deasupra! Bat puternic in usa.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:03 am

Aud niste bubuieli in usa, cea ce imi dadea de veste ca, pe persoana ce am facut-o fleasca, a venit sa imi macheze vreun ochi.
- E deschis, dar daca esti idiotul de administrator, Deean nu este, spun eu, facand pe desteptul.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:07 am

Administrator pe naiba si daca eram administrator tot ii intram in camera. Deschis usa si pasesc in camera lui.
-De ce naiba m-ai udat?! Tip la baiat. Eram in copac. Daca cadeam si muream a? Ce faceai? Era numai vina ta! Ii spun nervos, bosumflandu-ma la final.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:10 am

- Unu la mana poftim un prosop, doi la mana imi pare rau si in plus suntem la etajul doi, iar tu erai la unu, deci traiai daca picai si nu aveam de unde sa visez ca te afli in copac, spun, arucandu-i un halat de baie si niste prosoape.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:12 am

Prind ce mi-a aruncat, lasandu-le apoi pe podea.
-N-am nevoie de asa ceva! Strig la el. Am si eu prosoape! Si ma rog de ce arunci pe geam apa? Tu n-ai baie? Tip la baiat, inca nervos de ceea ce-mi facuse.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:15 am

- E in reparatie. Folosesc baia comuna. Trebuie sa o termin saptamana asta, dar nu prea am timp, spun calm, aratandu-i usa din dreapta lui, care era pusa de forma si sustinuta de faianta si de doi saci de ciment si ghips.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:25 am

Ma uit la usa, mormaind ceva, cat sa inteleg numai eu, adica o injuratura.
-Si de ce nu te-ai dus sa arunci acolo apa? Strig iarasi si imediat imi iese un stranut pe gura. Vezi? Racesc din cauza ta! Zic pe un ton plangacios, bosumflandu-ma iarasi.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:27 am

- Nu am closet, nu am chiuveta nu am nimic acolo si vino aici sa te schimbi si o sa am eu grija de tine, spun eu, pe un ton protector, zambind trist.
Baiatul imi aducea aminte de Darrin, ca ala racea repede.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:34 am

Ridic o spranceana, nu parea o idee rea. Mai ales ca era vina lui daca raceam.
-Ok. Spun zambind larg, dar fals si ies din camera lui, ducandu-ma la mine.
Ma sterg repede de apa si apoi ma schimb. Aveam parul cam ud, dar imi era lene sa-l usuc.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:37 am

Desfap patul si ii pregatesc un ceai de fructe de padure si o aspirina. Aveam de gand sa il infofolesc in patura calduroasa si sa ii dau sa bea ceai si aspirina.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:42 am

Mi-am trecut de cateva ori mana prin par si apoi am iesit din camera. M-am indreptat spre cea a baiatului, intrand inauntru.
-Deci cum ai grija de mine? Il intreb curios.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:44 am

- Bei ceai-ul asta, iei aspirina si apoi in pat cu tine, spun eu, dandu-i cana si medicamentul.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:57 am

Il privesc oarecum ciudat, mirat ca el chiar nu glumise. Ridic din umeri si iau cana si aspirina. Dau aspirina pe gat, cu ajutorul ceaiului, apoi ma duc in pat. Pun cana pe noptiera, caci de altfel sigur scapam ceaiul. Stateam in fund, mi-am tras patura cat sa-mi acopere picioarele si apoi am luat ceaiul.
-E bun! Zic vesel.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:59 am

- Mersi. Eu sunt Andreas, dar prefer Deean, spun, punandu-ma langa el in pat si punand laptopul langa mine, apoi intind mana spre el, prietenos.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:07 pm

-Yuki, sau Yui. Ma prezint si eu, strangandu-i usor mana.
Termin ceaiul repede, imi fusese cam sete. Ma intind spre podea, lasand cana pe jos.
-Pai cred ca-s gata. Pot sa ma ridic. Chicotesc.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:09 pm

- Hai in pat, spun eu, tragand patura, dandu-i de inteles, ca chiar o sa am grija de el.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:10 pm

-Stii ca nu e nevoie sa faci asta nu? Il intreb asezandu-ma iarasi in pat. Adica oricum nu cred ca voi raci. Spun zambind larg.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:12 pm

- Atunci stam la taclale, ne uitam la un film, spun eu, intrand pe net si cautand un film.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:40 pm

-Taclale, n-am chef de film. Ii spun privind monitorul laptopului. Cati ani ai? Il intreb curios.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:44 pm

- Am optsprezece ani, tu? Il intreb, inchizand laptopul.
Sus In jos
Yuki

Yuki


Mesaje : 228
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 1:02 pm

-Saisprezece. Ii raspund la intrebare. Acum intreaba tu, punem cate o intrebare pe rand. Ii explic cum va merge jocul, asteptand apoi intrebarea pentru mine.
Sus In jos
Andreas

Andreas


Mesaje : 163
Data de inscriere : 21/12/2010

Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 1:05 pm

- Din ce tara vi? Il intreb si im idau tricoul jos, ca muream de cald.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stai si viseaza la nemurirea sufletului... Empty
MesajSubiect: Re: Stai si viseaza la nemurirea sufletului...   Stai si viseaza la nemurirea sufletului... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Stai si viseaza la nemurirea sufletului...
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Academy for Souls :: Camin :: Camere-
Mergi direct la: